Praktikos patirtis Slovėnijoje

Ieva Akelytė

121 diena Slovėnijoje. 121 galimybė, naujos patirtys, nauji iššūkiai, naujos svajonės ir savęs išbandymas. Tokia buvo mano tarptautinė praktika antrame didžiausiame Slovėnijos mieste – Maribore.
Tai jau antroji tarptautinė praktika, kurią atlikinėjau. Šįkart keliai mane nuvedė į Centrinę Europą, kurioje, prisipažinsiu, dar nesu buvusi. Iškeliavau iš namų kupina vilties ir pasiruošusi naujiems gyvenimo pokyčiams, kuriuos visada be galo mėgau.
Mariboras yra nedidelis miestas šiaurinėje Slovėnijos dalyje netoli Austrijos sienos. Mieste gyvena kiek daugiau nei 95 tūkstančiai gyventojų. Iš karto teko pripažinti, kad mieste dvelkė ramybe – nei mašinų spūsčių, nei minios žmonių gatvėse, nei šurmulio prekybos centruose. Atrodė, kad tą vasaros popietę man atvykus visame mieste buvau tik aš ir keli taksi vairuotojai. Ir nors iš pradžių ta ramybė atrodė keista ir svetima, tenka pripažinti, kad vėliau tai tapo mano vienu mėgstamiausių dalykų šiame mieste.
Turistinių veiklų čia tikrai nėra daug – Mariboro senamiestį galima apeiti per gerą valandą. Miesto architektūra tikrai nepaliks be žado, o tradicinė slovėnų virtuvė beveik niekuo nesiskiria nuo lietuviškosios. Tačiau miestas pilnas šiltų žmonių su plačiomis šypsenomis, mažesnių ir didesnių kavinukių, kurių čia iš tiesų daug, žalumos, kurią galima aptikti ne tik didžiausiame miesto parke, tačiau ir visur aplink miestą, kurį iš šonų supa kalnai ir kalvos, kurių viršūnės artėjant žiemai pasipuošia balto sniego kepurėmis. Kiekvienas čia gali atrasti tai, kas paglostys širdį ir sužavės.
Praktiką atlikinėjau Mariboro universiteto Ekonomikos fakulteto Tarptautinių ryšių departamente. Keturiems mėnesiams tapau šio departamento vadovės asistente ir buvau atsakinga už visus atvykstančius Erasmus programos studentus – neformaliai buvau jų koordinatore. Tai reiškia, kad manęs laukė daugybės dokumentų pildymas, darbas su įvairiomis akademinėmis sistemomis, informacinių pranešimų ruošimas bei nuolatinis konsultavimas. Tokią praktiką rekomenduočiau kiekvienam, kuris yra komunikabilus, atsakingas, kuris yra susipažinęs su akademiniais aspektais administraciniame darbe arba tam, kuris nori viso to išmokti. Šios praktikos metu teko bendrauti ne tik su šimtais tarptautinių studentų, tačiau ir su atvykstančiais ir vietiniais profesoriais, įvairaus laipsnio akademikais ir universiteto vadovybe, organizuoti ir dalyvauti tarptautiniuose akademiniuose renginiuose. Pagirtina tai, kad Mariboro Universitete visi kalba angliškai. Kaip ir pačiame mieste, todėl visiškai nesijautė kalbos barjeras, kuris galėtų išgąsdinti. Darbe visada vyravo jauki ir šilta aplinka, pilna darbščių ir įdomių asmenybių, kurių kievienas reikalui esant tapdavo mano pagalbininku ar mokytoju. Mano darbo vadovė, Sanja Kocijan, jau 15 metų vadovauja Tarptaurinių ryšių departamentui, yra nuostabi ir šilta asmenybė, kuri visada linkusi padėti, kai tos pagalbos reikia, ar išmokyti, kai kažko nemoki. Dirbti su ja buvo ne tik lengva, tačiau ir be galo įdomu, tad darbo valandos ofise skriete praskriedavo.
Tie keturi praktikos mėnesiai Tarptautinių ryšių departamente pralekė kaip viena diena ir štai, mano praktika pasibaigė. Per šį laikotarpį buvo visko – juoko, naujų pažinčių, naujų draugų, naujų išbandymų, kelionių, naujų atradimų ir kasdienio tobulėjimo. Mariboras labai greitai tapo mano namais, kuriuose kiekvienas kampas yra pažįstamas ir savas. Šiame mieste aš vėl iš naujo atradau save, prisiminiau savo siekius ir tikslus bei atradau tai, ko labai ilgai ieškojau. Erasmus programos suteikiamos galimybės yra ypač svarbios kiekvienam jaunam, savo gyvenimo kelio ieškančiam, arba norinčiam save išbandyti žmogui, nes tai pats geriausias būdas išlipti iš savo komforto zonos, pažinti naujas kultūras ir tradicijas, keliauti, mokytis ir tobulėti kiekvieną dieną, ne tik darbo vietoje ar klasės suole, tačiau ir savo asmeniniame gyvenime. Nes niekas niekada šių patirčių iš tavęs jau neatims ir tai visam laikui liks gražiausiais tavo gyvenimo prisiminimais.


Šviežiausios naujienos