Praktika Portugalijos mokykloje

Rasa Ibelhauptaitė

Atlikau praktiką vienoje Portugalijos mokykloje, Porto metropoliteno vietovėje (Agrupamento de Escolas nº 1 de Gondomar). Portugalijos bendrojo lavinimo mokyklos yra sujungtos į klasterius, tad buvo įdomu, kaip jie organizuoja šių mokyklų grupių procesą. Gondomar mokykloje dirbo nuostabūs mokytojais, kurie per trumpą dviejų mėnesių laikotarpį tapo gerais draugais ir kolegomis. Ši mokykla turi ilgametę patirtį priimant Erasmus praktikantus, tad į šį procesą žiūrėjo labai lanksčiai, puikiai jį koordinavo. 

Taigi, be realios galimybės kalbėtis su mokykloje dirbančiais darbuotojais ir besimokančiais mokiniais apie jų ugdymo sistemą, turėjau galimybę vesti pamokas mokiniams. Pamokos trukmė – 90 minučių, kasdien vesdavau po kelias pamokas mokiniams nuo 8 klasės iki 12 su mokytoju suderinta tema. Iš pradžių tai buvo daugiau Lietuvos pristatymas, bet vėliau temos tapo sudėtingesnės: vesdavau pamokas susijusias su socialinėmis problemomis, pilietiniu aktyvumu, konsultuodavau mokinius su karjera susijusiais klausimais. Temos pasirenkamos pačio praktikanto nuožiūra, atsižvelgiant į tai, ką tuo metu mokosi mokiniai, ir tai, ką geba papasakoti praktikantas.
Labiausiai ši patirtis padėjo mano magistro baigiamajam darbui, taip pat praplėtė žinias apie kitos šalies švietimo sistemą. Svarbiausia – patobulino anglų kalbos įgūdžius, tad nuėjus į pirmą darbo pokalbį jau buvo aišku, kad gebu kalbėti anglų kalba ir to įrodinėti nereikėjo


Šviežiausios naujienos