Praktika Helmholco biomedicininės inžinerijos institute, Vokietijoje.

Helmholco biomedicininės inžinerijos institutas yra įsikūręs Achene, kaip dalis RWTH Acheno Universiteto. Institutą sudaro septynios mokslinės grupės. Aš atlikau Erasmus+ praktiką vienoje tokių grupių – Medicinos informacinių technologijų grupėje (MedIT). MedIT pagrindinis tikslas yra personalizuota ir automatizuota medicina. Kaip visoje biomedicininėje inžinerijoje, mokslinių tyrimų diapazonas MedIT grupėje gan platus – nuo dėvimo jutiklių tinklo iki automatinio galvospūdžio reguliavimo. Pagrindinė darbo jėga MedIT grupėje yra doktorantai. Jiems padeda bakalauro ir magistro studentai (ir žinoma tokie praktikantai kaip aš), o vadovauja vyresnieji mokslo darbuotojai.

Praktikos metu aš dirbau tiesiogiai su vienu iš doktorantų. Darbo tema buvo „Vairuotojų būsenos stebėsena“. Praktikos pradžioje buvau paprašytas pasirašyti informacijos neatskleidimo trečioms šalims sutartį, taigi daug projekto detalių šiame atsiliepime pateikti negaliu, bet pasistengsiu tai padaryti kuo tinkamiau. Šis tematika turi ilgą istoriją MedIT grupėje, o būtent šis projekto etapas vykdomas kartu su Ford padaliniu Europoje. Šio projekto tikslas yra sukurti sistemą, kuri galėtų atpažinti vairuotojo sveikatos sutrikimus bei nuovargį ar kitas pavojingas būsenas. Sistema naudos duomenis iš įvairių jutiklių automobilyje. Tokia sistema galėtų perspėti vairuotoją ar ne tiesiogiai padėti valdyti automobilį, ir pavyzdžiui, sustabdyti automobilį šalikelėje, jei to prireikia. Prisijungiau prie projekto vykdymo tuo metu, kai duomenų surinkimo sistema automobilyje jau buvo beveik baigta. Padėjau testuoti šią sistemą ir taisyti klaidas joje, tačiau didžiausią darbo dalį sudarė užduotys susijusios su signalų apdorojimu. Kūriau įrankius duomenų pirminiam apdorojimui ir parametrizavimui. Dirbau su Matlab ir Python programine įranga. Praktikos pabaigoje pristačiau rezultatus visam MedIT kolektyvui per 20-ies minučių susirinkime. Sulaukiau labai teigiamo įvertinimo iš savo vadovo, ir manau, kad reikšmingai prisidėjau prie projekto vykdymo ir sėkmės.

Tačiau tai tik viena medalio pusė. Didžiąją laiko dalį teko spręsti ganėtinai sudėtingas problemas, kurios privertė įgyti daug naujų įgūdžių. Pavyzdžiui, studijų metu teko susipažinti su nemažai signalų apdorojimo metodų, tačiau kai kurių iš jų anksčiau nebuvo tekę bandyti įgyvendinti. Be to dar man pavyko:

  • geriau pažinti save ir nuspręsti dėl tolimesnės karjeros;
  • tapti labiau tvarkingam ir organizuotam;
  • patobulinti komunikacinius gebėjimus;
  • patobulinti anglų ir vokiečių kalbų gebėjimus;
  • netgi susirasti darbą Vokietijoje!

Aš visada maniau, kad MedIT yra vienas geriausių tyrimų centrų biomedicininės inžinerijos srityje. Mano praktika tik padėjo tuo įsitikinti.

Noriu padėkoti visai MedIT komandai, kuri mane šiltai priėmė ir integravo į savo mokslinę grupę. Žinoma, didelis ačiū ir visai Erasmus+ programai bei atsakingoms institucijoms Lietuvoje – ačiū už šitą galimybę.


Šviežiausios naujienos