Praktika Europos molekulinės biologijos laboratorijoje (EMBL)

Gabrielė Ubartaitė

Bakalauro studijoms artėjant į pabaigą nebuvau garantuota, kur norėčiau studijuoti toliau, tad nusprendžiau išvažiuoti į stažuotę pasisemti praktinės patirties ir tuo pat metu bandyti suprasti, ką vis dėl to norėčiau veikti ateityje. Tai buvo geriausias sprendimas mano gyvenime!
6 mėnesius praleidau Europos molekulinės biologijos laboratorijoje (EMBL). Tai yra tarptautinė institucija, pasižyminti itin aukšto lygio moksliniais tyrimais, publikacijomis visuose garsiausiuose moksliniuose žurnaluose ir išleidusi į pasaulį ne vieną Nobelio premijos laureatą. Čia dirba daugybė skirtingų tautybių žmonių, seminarai vyksta kiekvieną dieną, taip pat konferencijos, paskaitos iš garsiausių pasaulio mokslininkų bei Nobelio premijos laureatų yra bene kasdienybė. Tai yra nuostabi vieta tobulėti ne tik mokslinėje srityje, bet tai taip pat padeda augti kaip asmenybei. Padalinys, kuriame atlikau praktiką yra įsikūręs Heidelbergo mieste. Šis miestas yra vienas seniausių ir gražiausių miestų Vokietijoje, kuriame susitelkę daugybė pasaulyje žinomų mokslinių centrų tokių kaip DKFZ, Heidelbergo universitetas ir t.t. Didelis jo privalumas yra geografinė padėtis, kadangi iš čia lėktuvu vos per 1 – 2 valandas galima pasiekti daugybę šalių, todėl turėjau galimybę ir pakeliauti.
Savo stažuotę atlikau Struktūrinės ir kompiuterinės biologijos vienete, daktarės Orsolya Barabas grupėje. Mūsų laboratorijos pagrindinis tyrimų objektas yra transpozonai – genomo mobilūs DNR elementai, kurie geba „šokinėti“ tiek tame pačiame, tiek tarp skirtingų genomų. Šios DNR sekos gali būti evoliuciškai naudingos bakterijoms, kadangi savo struktūroje turi papildomus genus, kurie gali koduoti atsparumą sunkiesiems metalams bei antibiotikams. Mano projektas būtent ir buvo susiijęs su atsparumo antibiokams plitimu tarp skirtingų rūšių bakterijų. Čia naudojome tokius metodus kaip In vivo testai, baltymų-DNR struktūrų nustatymas kristalografijos metodu, įvairūs In vitro rekombinacijos testai ir daugelis kitų. Šios praktikos metu sugebėjau gauti nemažai naudingų rezultatų, kurie bus publikuoti ateityje.


Šviežiausios naujienos