Praktika Briuselyje (BUSINESSEUROPE)

Kas yra karjera? Nuolatinis kylimas savo pareigose?  Kaip „padaryti“ karjerą? Gerai mokytis ir pabaigti universitetą su geriausiais pažymiais?

Tai nusistovėjęs požiūris, kuris šiame informacijos, inovacijų ir naujųjų technologijų pasaulyje jau nebetinka. Nori siekti aukštumų, turėti patirties, tobulėti kaip savo srities profesionalas? Būk kitoks, siek to ko pats nori, pažink aplinkinį pasaulį ne tik per vadovėlio puslapius ar socialinius tinklus. Bet per patirtis, keliones, stažuotes, seminarus ir mokymus, ar tiesiog dalyvavimą visuomeniniame gyvenime, akcijose ir renginiuose. Ir taip susirinksi patirtį, kuri bus naudinga ateityje, o gal ir atvers duris į tą karjerą apie kurią svajojai.

Todėl net nedvejojau kai pamačiau galimybę stažuotis užsienyje. O su Partners4Value pagalba patekau  į BUSINESSEUROPE, pirmaujančius verslo atstovus Europoje, pasisakančius už ekonomikos augimą ir konkurencingumą. BUSINESSEUROPE jungia 33 Europos šalis, kurių nacionalinės verslo federacijos yra tiesioginiai nariai. Buvau atsakinga už aplinkosaugos, mokslinių tyrimų ir inovacijų politiką Europos lygmeniu. Tiksliau tariant, dabar turiu žinių apie konkrečius naujiausius projektus Europos sąjungoje, kaip „Cirkulinė ekonomika“ (Circular economy), „Švaraus oro direktyva) (Clean air package), „Geresnė inovacijų politika ir principas“ (Better innovation policy and principle). Teko organizuoti darbo grupes, komitetų veiklą šiomis temomis, susitikimus su politikais, suinteresuotomis grupėmis, dirbtuves. Taip pat turėjau puikią galimybę sudalyvauti dviejuose didžiausiuose ir aukščiausio lygio verslo renginiuose Europoje t.y. BUSINESSEUROPE day ir European Business Summit, kuriuose dalyvavo tokie aukšto lygio Europos politikai kaip Jean-Claude Juncker, Martin Schultz, Franz Timmermans, Europos komisarai ir kiti.

Patirties įgavau ne tik darbe, tačiau ir gyvenant ir būnant Belgijoje. Tai multikultūrinė šalis, kurioje gali sutikti ne tik europiečius, bet ir žmones iš kitų pasaulio kontinentų, mokytis apie kitus bei skleisti lietuvybės idėją.

Nors ir studijuodama inžinerijos srities specialybę, gavau daug naudingos patirties, kurias jau dabar galiu pritaikyti savo veiklose ir karjeroje. Nes negali talpintis tik siauruose savo srities rėmuose.

Tad galiu pasakyti tik vieną VERTA, REKOMENDUOJU IR NEDVEJOKIT. Nes galimybes reikia išnaudoti, o kodėl ne dabar?

 

 


Šviežiausios naujienos