Praktika Austrijos klinikoje

Laura Pilvinytė
Po 6 metų medicinos studijų nusprendžiau pasinaudoti proga pamatyti kitos šalies darbą iš arti ir išmokti vokiečių kalbą kartu su Erasmus praktikos programa. Puiki galimybė medikams! Aš pasirinkau praktiką atlikti nedidelėje Austrijos klinikoje- Landesklinikum Stockerau-Korneuburg.
Apsistojau Stockerau miestelyje. Jis nedidelis, bet jaukus, su Vienai būdingais senosios architektūros elementais. Dirbti važiuodavau į kitą šalia esantį miestą-Korneuburg, bet kelionė nebuvo ilga. Sostinė visuomet buvo 30-40min traukiniu pasiekiama. Dėl šios priežasties dauguma klinikoje dirbančių gydytojų kiekvieną dieną iš sostines atvyksta čia dirbti. Tad lokalizacija buvo tikrai puiki.
Man buvo sudarytos visos sąlygos sklandžiai apsigyventi- ligoninė suteikė būstą už minimalų mokestį (82eur) ir netgi pasirūpino, kad netektų pirmą naktį miegoti ant grindų (paprastai Austrijoje nuomojamas būstas be baldų). Ligoninėje buvau šiltai sutikta ir gavau visą reikalingą atributiką darbuotojui: darbo rūbus, darbo telefoną, reikalingus raktus ir bedrą persirengimo bei poilsio kambarį. Jau pirmą dieną buvau supažindinta su kitais studentais, tad pagalbos sulaukdavau visuomet. Man taip pat buvo suteiktas nemokamas maitinimas ligoninės valgykloje ir turiu pasakyti,kad čia pietų metas skirtas socializacijai. Visi pietauja prie didelių stalų ir stengiasi susidraugauti su kolegomis.
Skyriuje šiek tiek reikėjo laiko, kol atradavau savo vietą, kur manęs labiausiai reikia ir kur galėčiau padėti kitiems. Netrukus turėjau jau savo užduotis, kurias aš paprastai ir atlikdavau: kraujo paėmimas, veninių kateterių įvedimas, naujų pacientų apklausa ir apžiūra, asistavimas operacijų ir cezario pjūvių metu. Šiek tiek pagelbėdavau ir tvarkant dokumentaciją, išrašus, bet didžiąją laiko dalį praleisdavau su pacientais. Iš tiesų per praktiką išmokau labai daug, o kolegos padėdavo kiekviename žingsnyje, jei tik iškildavo nesklandumų. Ačiū jiems!
Praktikos metu ne tik pagerinau savo medicininius įgūdžius, bet ir ženkliai pasistūmėjau su vokiečių kalba. Tai yra pats geriausias būdas išmokti užsienio kalbą, kai esi apsuptas ja kalbančių žmonių, gali skaityti vietinę spaudą ir nuolat naudoti savo įgūdžius.
Tai buvo mano antroji Erasmus praktika ir jos abi man davė tiek daug! Neabejoju, kad Austrijoje sutiktas kolegas sutiksiu dar ateityje!


Šviežiausios naujienos