Mano vasaros praktika Jungtinių Tautų vystymo programos (UNDP) agentūroje, Informacinių sistemų ir technologijų skyriuje

Šią 2014 metų vasarą, dėka „Patirties partnerių“ Iniciatyvos, atlikau praktiką Jungtinių Tautų vystymo programoje Kopenhagoje.

Šios praktikos metų įgijau neapsakomai daug profesinės ir asmeninės patirties. Jau nuo pat pirmųjų dienų buvau labai šiltai ir draugiškai priimta į kolegų ratą. Tiek darbuotojai, tiek jau ilgesnį laiką stažuotėje prabuve praktikantai visada nuoširdžiai ir maloniai suteikdavo reikiamą informaciją, padėdavo ir teikdavo patarimus. Dėl to integruotis į naują aplinką tikrai nebuvo sunku.

Pačios praktikos metu teko atlikti įvairias administracines užduotis, taip pat prisidėti prie įvairių projektų vystymo. Kaip tiksliuosius mokslus atliekanti studentė pagrinde dirbdavau su finansiniais dokumentais, vertindavau, koreguodavau ir analizuodavau duomenis. Kas labai džiugino, praktikanatai visuomet būdavo įtraukiami į kasdienę biuro veiklą, todėl neretai jausdavomės, ne kaip studentai, o kaip lygiaverčiai darbuotojai.

Be aktyvios, įvairios ir vertingos veiklos biure, taip pat tarp Jungtinių Tautų agentūrų, vykdavo įvairūs socialiniai renginiai. Stažuotojai netgi turi savo bendrą facebook grupę, kurioje bendrauja ir dalinasi įdomia bei naudinga informacija. Taip pat kiekvieną penktadienį po darbo valandų darbuotojai iš viso „UN City“ susirinkdavo aktyviai arba tiesiog ramiai praleisti ir pabendrauti su kolegomis. Šis renginys įpatingai būdavo lankomas praktikantų.

Taigi šioje praktikoje tikrai netrūko socialinių renginių, kaip ir darbo.;) Be savaitinių renginių, darbuotojai kiekvieną dieną galėjo naudotis sporto klubo, aerobikos salės, taip pat pramogų kambario teikiamomis galimybėmis.

Kopenhagos miestas taip pat paliko nuostabų įvaizdį. Architektūros įvairovė, daugybė lankytinų ir įdomių vietų, bei artimi paplūdimiai tiesiog tobulai išsidėstę miesto centre. Puikiai išvystytas viešojo transporto susisiekimas, tačiau labai rekomenduotina dažniausia transporto priemonė – dviratis.

Bendrai kalbant aš be galo džiaugiuosi, jog atlikau šią praktiką! Kadangi save išbandžiau visai naujoje aplinkoje, peržiangiau komforto zoną ir padariau tai, kas iš pradžių atrodė nelabai realu.

Taigi kiekvienam, kuris tik abejoja apie praktikos atlikimą užsienyje, sakau didelį ir garsų: “Daryk tai!”, nes “Viskas atrodo neįmanoma iki tada, kada tai atliekama”. Taigi nebijokite ir drąsiai eikite jeigu jaučiate, jog jus kažkas traukia.

Rūta Šerelytė, KTU studentė


Šviežiausios naujienos