Erasmus+ praktika Das Packhaus

Simona Tirlikaitė

Organizacija, kurioje atlikau praktiką yra įsikūrusi Vienoje, Austrijoje. Šioje organizacijoje praktiką atlikau daugiau nei pusę metų ir norėčiau rekomenduoti šią vietą būsimiems praktikantams.
Organizacijos Paradocks veikla yra susijusi su trumpalaikiu pastatų naudojimu, jų paskirties keitimu. Šiuo principu buvo sukurtas ir projektas Das Packhaus. Anksčiau buvęs ministerijos pastatas buvo paverstas bene didžiausia co-working vieta visoje Vienoje! Po vienu stogu kartu “gyvena” daugiau nei 100 įmonių, begalė idėjų, skirtingos tautybės ir kalbos apibūdina Das Packhaus principą. Šią vietą savo darbui pasirenkantys žmonės yra ką tik verslą pradėję start-up’ai. Aplinka ypatingai draugiška, atvira, be stereotipų. Kadangi projektas yra laikinas, o pagrindinė Das Packhaus komanda ne tik tarptautinė, bet ir iš skirtingų profesijų tad tai yra puiki vieta mokintis ir siūlyti bei įgyvendinti idėjas.
Das Packhaus nuolat ieško praktikantų kurie bus atsakingi už administracinius bei marketingo veiksnius (Host/Marketing/Front-Office). Organizacija suteikia apgyvendinimą, tačiau pati praktika nėra apmokama. Gyvenamoji vieta netoli miesto centro leidžia daugumą žinomų vietų pamatyti pėsčiomis ir grožėtis architektūra, ir t.t. Pati praktika susideda iš daugybės smulkių užduočių, kurios leidžia tinkamai administruoti Das Packhaus. Tokiu atveju tu esi pirmasis žmogus į kurį kreipiasi esami bei būsimi vartotojai. Praktikoje niekad nebuvo nuobodu, kadangi be pagrindinių užduočių, visuomet atsiras nauji, susidomėję vartotojai ar buvę vartotojai užsuks puodelio kavos. Taip pat Das Packhaus žinomas kaip vieta renginiams, fotosesijoms, pagalba organizatoriams buvo dažna užduotis. Jeigu renginys nėra privatus ar mokamas, visuomet galima užsukti, dalyvauti ir žinoma padaryti keletą nuotraukų socialiniams tinklams, kurie nuolat atnaujinami.
Darbas tikrai dinamiškas. Žinoma, po praktikos privaloma nepamiršti jog gyveni Vienoje! Miestas nuostabus.

Trumpai tariant, darbas kuris nuolat suteikia iššūkį tobulėjimui bei lokacija – tai padarė šią praktiką tokią ypatingą.


Šviežiausios naujienos