Deivido Erasmus patirtis

 Deivydas Cvirka

Atvykus buvau maloniai pasitiktas. Rajono vadovas pasitiko mus su mašina. Atvykus į viešbutį tūrėjau galimybę pirmas dienas mokytis iš kitų ir stebėti. Komandos nariai gan nesunkiai paaiškino darbo ypatumus ir į kokias detales turėčiau atkreipti dėmesį. Sunkiausia buvo persilaužti ir pradėti kalbėti su viešbučio svečiais. Pirmos dvi savaitės buvo adaptacinės, taip pat vyko mokymų periodas. Po apmokymų viskas buvo pakankamai aišku. Visada turėjom tvarkaraštį su darbų planu, ryte mankštos, judrūs žaidimai, diena sporto žaidimai, o vakare vakaro šou. Jeigu lydav,o veiklas darydavome viduje arba keisdavome jas į stalo žaidimus ir kitas veiklas. Kiekvieną savaitę atkeliaudavo „external show“, kurie darydavo šou pasirodymus ir buvo profesionalai (gimnastai, operos dainininkai, magai ir t.t.) .

Darbo valandomis rotacijos principu vesdavom skirtingas veiklas. Aš buvau „all around entertainer“. Vedžiau sporto veiklas, pramogavau su vaikais, vakaro pasirodymuose dažniausiai buvau DJ. Šios praktikos galimybė padėjo geriau susipažinti su kitomis kultūromis, leido atsiskleisti kūrybiškai, įveikti komunikacijos barjerus. Po mokslų žadu keliauti aplankyti net keletą svečių iš Erasmus praktikos! Be gero oro, puikaus maitinimo ir gerų gyvenimo sąlygų susiradau naujų draugų. Draugais tapo ne tik komandos nariai, bet ir dalis viešbučio svečių, kurie keliavo kartu į kalnus, žaidė žaidimus ir dalinosi savo pasaulėžiūra. Šios praktikos galimybę vertinčiau 8 iš 10. Visos praktikos metu radau du minusus, tačiau jie visiškai suprantami. Pirmas minusas, jog tave gali perkelti į kitą viešbutį, o tai gan liūdna, jei pripranti ir susidirbi su komanda, pačiam teko darbuotis trijuose skirtinguose viešbučiuose, o kitas minusas šešios darbo dienos per savaitę. Tačiau važiavau ten, jog išlipčiau iš komforto zonos, susirasčiau naujų pažinčių ir išmokčiau spręsti problemas skirtinguose situacijose.

Tad tikrai rekomenduoju studentams, kurie nori surasti savo bendravimo stilių ir sužinoti kitų kultūrų ypatumus. Gal pradžia nebuvo tokia lengva, kaip įsivaizdavau, bet tikrai džiaugiuosi šia galimybe!

 

deidd4

deiv

GAMTAA

 

 


Šviežiausios naujienos